MGKS Włókniarz Leśna - strona nieoficjalna

Wielkie Derby Powiatu po raz kolejny już dziś!!!

• autor: kopass, 2018-08-18 11:49

Powrót Włókniarza do Okręgówki to również powrót do wielkich emocji, jakie przynosiły nam derby Powiatu Lubańskiego kilka sezonów temu. Wszyscy pamiętamy, jak gorące to były spotkania na boisku, ale i na trybunach. Tym razem derby już w II kolejce ligowej, a smaczku dodaje fakt, że obie drużyny wygrały swoje spotkania na inaugurację w jednakowym stosunku 2:1 i mają jednakowe apetyty na derbowe zwycięstwo.

Włókniarz, jak wiemy, ograł po trudnym meczu Pogoń Świerzawa. Łużyce również po niełatwej przeprawie pokonali na wyjeździe beniaminka z Nowogrodźca. Każdy kibic wie, że derbowe pojedynki rządzą się swoimi własnymi prawami i nawet znacznie słabsza drużyna, potrafi ograć w takim pojedynką tą faworyzowaną. Tym razem derby odbędą się na stadionie MOSiR w Lubaniu, gdzie Włókniarz nie wygrał od wielu, wielu lat. Jak sięgnął pamięcią jeden z naszych redaktorów na Facebooku, ostatni raz 20 lat temu udało się wywieźć 3 pkt. z Lubania. Patrząc na te statystyki, Włókniarz nie będzie faworytem spotkania, ale powtórzę się – derby rządzą się swoimi prawami – tak więc dyspozycja dnia i wola walki zdecyduje, kto będzie niepisanym władcą powiatu do kolejnych derby.

Spotkanie Łużyce Lubań – Włókniarz Leśna, sobota (18.08.) godz.17:00!

Prosimy dzisiaj o wsparcie, bardzo przyda się naszym piłkarzom!!!

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Granica Bogatynia 3:0 Olimpia Kamienna Góra
Piast Wykroty 2:2 MGKS WŁÓKNIARZ LEŚNA
Stella Lubomierz 2:0 Łużyce Lubań
GKS Warta Bolesławiecka 5:0 Chrobry Nowogrodziec
Piast Bolków 1:2 Cosmos Radzimów
Hutnik Pieńsk 0:6 Nysa Zgorzelec
Gryf Gryfów 3:0 Pogoń Świerzawa
Woskar Szklarska Poręba 0:2 Lotnik Jeżów Sudecki

My na Facebooku

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. bonczan 45