MGKS Włókniarz Leśna - strona nieoficjalna

ZAPOWIEDŹ I KOLEJKI LIGI OKRĘGOWEJ SENIORÓW!

• autor: kopass, 2018-08-11 11:18

W sezonie 2016/2017 Włókniarz w ostatniej kolejce, po przegranej w Świeradowie, stracił awans na rzecz Victorii Ruszów, posiadając ten sam bilans punktowy, ale będąc gorszym w dwumeczu. Sezon 2017/2018 był o wiele szczęśliwszy dla nas. Włókniarz był już pogodzony z faktem, że znowu będzie drugi i „obejdzie się smakiem”, ale OZPN Jelenia Góra ukarał liderującą Pogoń Markocice 10-cioma walkowerami i nasz zespół wskoczył na fotel lidera i do końca już nikomu prowadzenia nie oddał. Radość z wygranej w lidze zmącona była faktem, że Pogoń wniosła odwołanie do Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i bardzo długo musieliśmy czekać na decyzję. Ostatecznie kara została podtrzymana i nasz zespół wrócił w szeregi Okręgówki.

Długie oczekiwanie na decyzję DZPN sprawiło, że mało było czasu na przygotowania do rozgrywek, jak również mało czasu, żeby organizacyjnie dopiąć przedsięwzięcie o nazwie Liga Okręgowa. Wbrew pozorom wymaga to dużo większego zaangażowania Członków Zarządu i wiem ile trudu włożyli w to, żeby powrót do tych rozgrywek nie był tylko jedno-sezonową przygodą.

Po pierwsze Zarząd zatrudnił nowego trenera Marcina Moryto, który poprzednio pracował w LZS Kościelnik, gdzie jak sam przyznaje zajmował się prawie wszystkim, nawet koszeniem. Pierwszą z różnic, jaką zauważył u nas to fakt, że może skupić się tylko na szkoleniu, gdyż pozostałe rzeczy są dobrze zorganizowane. Efekt „nowej miotły” widać na treningach, wszyscy zawodnicy ciężko pracują, bo każdy z nich ma otwartą kartę i niewiadomą jest, kto będzie pierwszym wyborem trenera na mecz inauguracyjny z Pogonią Świerzawa. Więcej o samym trenerze wkrótce w osobnym artykule.

Drugą ważną sprawą było pozyskanie kilku sponsorów, którzy wesprą rozwój piłki nożnej w Leśnej, dzięki którym doposażymy nasz obiekt m.in. o nagłośnienie, wózek do malowania linii czy elektroniczną tablicę wyników, dodatkowo zakupione będzie sporo sprzętu sportowego. To wszystko z myślą, żeby stworzyć optymalną bazę do trenowania piłki nożnej.

Trzecia sprawa to bardzo udane letnie okno transferowe. Do Klubu po wieloletniej tułaczce wracają wychowankowie, bracia Jakub i Mateusz Gilewscy (ostatnio Granica Bogatynia). Wraca również Krzysztof Pieśkiewicz (z Apisu Jędrzychowice). Definitywnie w Klubie zostają Łukasz Bursacki, Miłosz Kuriata i Artur Kamiński, którzy byli dotąd wypożyczeni. Tak więc kadra wygląda na papierze bardzo dobrze, z niecierpliwością czekać będziemy co pokażą na starcie rozgrywek.

Na początek rozgrywek czeka nas starcie z Pogonią Świerzawa, zespołem z wieloma tradycjami piłkarskimi, który od sezonu 2016/2017 występuje w rozgrywkach Ligi Okręgowej. Pierwszy sezon po powrocie do Okręgówki był znakomity dla Pogoni, zajęli 3.miejsce i byli blisko awansu nawet do IV Ligi. W ostatnim sezonie było już nieco gorzej, bo zespół zajął pierwsze bezpieczne miejsce nad strefą spadkową. Analizując wyniki tej drużyny w ubiegłym sezonie, najbardziej rzuca się w oczy ilość remisów (11 razy) i bilans goli (33-37). To świadczy o tym, że zespół bardzo dobrze jest poukładany w obronie, bo przegrał ledwie 12 spotkań, czyli tyle spotkań co 6. w tabeli Stella Lubomierz, ale ma problemy ze zdobywaniem bramek. Kto wie, czy w letnim okienku zespół nie poczynił wzmocnień w tej formacji i ta sytuacja się nie odmieni,dlatego nastawiłbym się na bardzo trudne spotkanie, w którym zdecydować może jeden gol. Liczymy jednak, że praca, jaką wykonali trener i piłkarze na przygotowaniach przyniesie pozytywne efekty i 3 pkt. zostaną w Leśnej, a Włókniarz udanie powróci do rozgrywek Ligi Okręgowej.

Spotkanie Włókniarz Leśna – Pogoń Świerzawa już dziś (11.08.2018) o godz. 17:00!

Serdecznie zapraszamy na stadion przy Sienkiewicza!

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Granica Bogatynia 3:0 Olimpia Kamienna Góra
Piast Wykroty 2:2 MGKS WŁÓKNIARZ LEŚNA
Stella Lubomierz 2:0 Łużyce Lubań
GKS Warta Bolesławiecka 5:0 Chrobry Nowogrodziec
Piast Bolków 1:2 Cosmos Radzimów
Hutnik Pieńsk 0:6 Nysa Zgorzelec
Gryf Gryfów 3:0 Pogoń Świerzawa
Woskar Szklarska Poręba 0:2 Lotnik Jeżów Sudecki

My na Facebooku

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. bonczan 45